my own privet Idahoo

my own privet Idahoo

niedziela, 19 grudnia 2010

Carine Roitfeld odeszła z francuskiego Vogue-a!

Carine Roitfeld odeszła z francuskiego Vogue-a!
"Vogue to JA!" Jeszcze do niedawna tak mówiła znana redaktor naczelna największego pisma o modzie. Pod jej kierownictwem Vogue stał się światowym wzorcem.
Carine Roitfeld zasłynęła wspaniałym zmysłem estetycznym oraz talentem stylistycznym. Podczas swojej kariery jak i przed nią pracowała z największymi. Zarówno z Tomem Fordem, jak i z Mario Testino łączą ją nie tylko stosunki zawodowe, ale i przyjacielskie.
Przypuszcza się, że powody odejścia mogą być dwa. Pierwszym jest słaba sprzedajność pisma- francuskie wydanie rozchodzi się w nakładzie ok. 100tys. egzemplarzy. Naciski ze strony wydawcy mogły spowodować, iż osoba jaką niewątpliwie jest Carine nie zdecydowała się zmienić formuły magazynu na bardziej komercyjny.
Drugim powodem jest prawdopodobny powrót "naczelnej" do prawdziwego obcowania z modą. Marka Toma Forda ma rozwinąć się o linię damską, za którą odpowiedzialna miałaby być sama Roitfield.
Tak czy inaczej kończy się pewna dekada na europejskim rynku VOGUE-a. Carine sprawiła, iż francuskie wydanie stało się tym wzorcowym, a osoby które często promowała w "swoim" magazynie, stawały się później wielkimi świata mody.

Kilka zdjęć prezentujących niezastąpioną Carin. Jej nienaganny styl oraz dbałość o detale bije z każdego zdjęcia.


2 komentarze: